2019-yil 2-may payshanbadan 5-maygacha boʻlib oʻtadigan “Tour de Yorkshire-2019” erkaklar va ayollar oʻrtasida boʻlib oʻtadigan “Tour de Yorkshire” poygasi haqida bilishingiz kerak boʻlgan barcha narsa. Foto: SWPix.com
Tour de Yorkshire 2019 erkaklar poygasi: asosiy ma'lumotlar
Sanalar: 2-may payshanbadan 5-may yakshanbagacha
Grand Depart: Doncaster
Final: Lids
Buyuk Britaniya televideniyesi: ITV4da jonli efir va asosiy voqealar
Ayollar sayohati de Yorkshire 2019: asosiy ma'lumotlar
Sanalar: 3-may jumadan 4-may shanbagacha
Grand Depart: Barnsley
Final: Scarborough
Buyuk Britaniya televideniyesi: ITV4da jonli efir va asosiy voqealar
Barcha tafsilotlar oʻzgarishi mumkin
Oʻtish:
Erkaklar marshruti bosqichma-bosqich
Jonli teledastur
Erkaklar va ayollar jamoalari
Ayollar poygasi haqida bilishingiz kerak boʻlgan hamma narsa
Erkaklar uchun start roʻyxati
Ayollar uchun start roʻyxati
Tour de Yorkshire 2019 erkaklar marshruti: bosqichma-bosqich
1-bosqich: 2-may payshanba: Donkaster - Selbi, 182,5 km
Birinchi tekis pogʻona, peloton Donkasterdan shimolga, sharqqa Beverli shahri tomon yoʻl oladi.
Poyga Selbida kutilgan sprint marrasidan oldin Baggsbi tepalikning kundagi yagona tasniflangan choʻqqisiga chiqadi.
2-bosqich: 3-may, juma: Barnsli - Beadle, 132km
2-bosqich Barnslini tark etadi va darhol shimolga yo'l oladi. Poyga bu yilgi jahon chempionatining yakuniy pallasida Xarrogeytga aylanib o'tadi.
Bu tugagach, poyga boshqa kutilgan sprint marrasi uchun Bedalega boradi.
3-bosqich: 4-may, shanba: Bridlington - Skarboro, 135km
3-bosqich juda qiyin. Poyga Bridlingtondan beshta tasniflangan ko'tarilish bo'ylab 132 km masofani tark etadi.
Poyga sohil boʻyidagi Skarboro shahrida oʻz finaliga qadar boʻlinishi kerak.
4-bosqich: 5-may yakshanba: Galifaks - Lids, 182km
Poyganing soʻnggi kunida peloton Galifaxdan shimolga, goʻzal Deyl qishlogʻiga yoʻl oladi. Park Rash va Greenhow Hill toqqa chiqishlari umumiy poygada hal qiluvchi bo'lishi mumkin.
Tour de Yorkshire 2019: Jonli TV dasturi
Efir tomonidan oʻzgartirilishi mumkin
1-bosqich - 2-may, payshanba - ITV4
Erkaklar poygasi: 1300-1800
E'tiborga molik: 2000-2100
2-bosqich - 3-may, juma - ITV4
Ayollar poygasi (1-bosqich): 0900-1300
Erkaklar poygasi: 1430-1815
E'tiborga molik: 2000-2100
3-bosqich - 4-may, shanba - ITV4
Ayollar poygasi (2-bosqich): 0900-1315
Erkaklar poygasi: 1430-1815
E'tiborga molik: 2000-2100
4-bosqich - 5-may yakshanba - ITV4
Erkaklar poygasi: 1230-1730
E'tiborga molik: 2200-2300
Tour de Yorkshire 2019: Jamoalar
Tour de Yorkshire-2019 musobaqasida qatnashadigan 19 ta erkaklar va 19 ta ayollar jamoasi.
Erkaklar poygasidagi tarkib WorldTour va Pro Continental jamoalaridan iborat boʻlib, bu odatda hayajonli poygalarga sabab boʻladi, chunki quyi pogʻonadagi chavandozlar tanaffusga chiqishadi.
Erkaklar WorldTour vakili Team Ineos, CCC Team, Katusha-Alpecin va Dimension Data tomonidan taqdim etiladi. Ayollar maydoniga kelsak, barcha eng yaxshi jamoalar, jumladan Boels-Dolmans va Trek-Segafredo.
Erkaklar jamoalari | Ayollarjamoalari |
CCC jamoasi | Ale Cipollini |
Team Ineos | Valcar Cylance |
Katusha-Alpecin | Boels Dolmans |
To'g'ridan-to'g'ri umumiy energiya | TIBCO jamoasi |
Cofidis | Kanyon-Sram |
Canyon DHB P/B Bloor Homes | Brother UK Tifosi P/B On Form |
Euskadi Basklar mamlakati-Muriyalar | Trek-Segafredo |
Team GB | CCC-LIV |
Hagens Berman Axeon | FDJ Nouvelle Aquitaine futuroskopi |
Madison Genesis | Hitec Products-Brik Sports |
Roompot Charlz | Movistar |
Rally UHC Cycling | Mitchelton-Skott |
Ribble Pro Cycling | Parkhotel Valkenburg |
Rival Readynez | Storey Racing |
Vital Concept-B&B Hotel | Team Sunweb |
Vitus Pro Cycling | Bigla |
Swift Carbon Cycling | Tomchilar |
Oʻlchov maʼlumotlari | WNT-Rotor |
Team Wiggins Le Col | Team GB |
Oʻtish:
Erkaklar marshruti bosqichma-bosqich
Jonli teledastur
Erkaklar va ayollar jamoalari
Ayollar poygasi haqida bilishingiz kerak boʻlgan hamma narsa
Erkaklar uchun start roʻyxati
Ayollar uchun start roʻyxati
Ayollar sayohati de Yorkshire 2019
Tour de Yorkshire ayollar poygasi ikkinchi yil ko'p bosqichli poyga sifatida qaytmoqda. Poyga 3-may, juma kuni Barnslida boshlanadi, keyin Skarboroda 4-may, shanba kuni tugaydi.
Ayollar sayohati de Yorkshire 2019: asosiy ma'lumotlar
Sanalar: 3-may jumadan 4-may shanbagacha
Grand Depart: Barnsley
Final: Scarborough
Buyuk Britaniya televideniyesi: ITV4da jonli efir va asosiy voqealar
Barcha tafsilotlar oʻzgarishi mumkin
Ayollar Tour de Yorkshire marshruti 2019: bosqichma-bosqich
1-bosqich: 3-may, juma: Barnsli - Bedale, 132km
2-bosqich: 4-may, juma: Skarboro - Bridlington, 132km
Tour de Yorkshire 2019: Boshlanish roʻyxatlari
Erkaklar Tour de Yorkshire start ro'yxati
Canyon DHB P/B Bloor Homes
Rori Taunsend
Tomas Styuart
Rob-Jon Makkarti
Daniel Pearson
Maks Steadman
Endi Tennant
Oliver Vud
CCC jamoasi
Greg van Avermaet
Guillaume Van Keyrsbulck
Pawel Bernas
Allesandro De Marchi
Serj Pauvels
Maykl Shar
Natan Van Hooydonck
Cofidis
Stefan Rossetto
Loic Chetout
Filippo Fortin
Jesper Handes
Viktor Lafay
Emmanuel Morin
Entoni Peres
Oʻlchov maʼlumotlari
Rasmus Tiller
Mark Cavendish
Nic Dlamini
Berni Eisel
Mark Renshou
Tom-Jelte Slagter
Euskadi Basklar mamlakati-Muriyalar
Mikel Aristi
Aritz Bagues
Cyril Barther
Julen Irizar
Xuan Antonio Lopez-Kozar
Serxio Rodriges
Serxio Samitier
Hagens Berman Axeon
Mikkel Berg
Andre Karvalyu
Ian Garnizoni
Son Quinn
Maykl Rays
Kevin Vermaerke
Maikel Zijaard
Katusha-Alpecin
Jens Debusschere
Jenthe Biermans
Steff Cras
Matteo Fabbro
Natan Haas
Garri Tanfild
Rik Zabel
Madison Genesis
Connor Swift
Ian Bibby
Maykl Kaming
Metyu Xolms
Jonatan McEvoy
Erik Rowsell
Joi Uoker
Roompot Charlz
Maurits Lammertink
Jesper Asselman
Huub Duijn
Senne Leysen
Nik van der Liyke
Boy Van Poppel
Yan-Villem van Ship
Rally UHC Cycling
Robin Carpenter
Adam de Vos
Kolin Joys
Ryan Anderson
Ty Magner
Jon Merfi
Svein Tuft
Ribble Pro Cycling
Gruffudd Lyuis
Jon Archibald
Daniel Bigham
Aleks D alton
Zeb Kiffin
Aleks Luhrs
Mark Styuart
Rival Readynez
Aleksandr Kamo
Lukas Eriksson
Sindre Lunke
Kim Magnusson
Andreas Stokbro
Torkil Veyhe
Emil Vinjebo
Swift Carbon Cycling
Jeyms Shou
Stiven Bredberi
Ed Laverak
Isaak Mundi
Jeykob Skott
Piter Uilyams
Jorj Vud
Team GB
Den Makley
Jim Braun
Son Flinn
Etan Xeyter
Joe Nally
Will Tidball
Ben Tyorner
Team Ineos
Kris Froom
Leonardo Basso
Owain Doull
Edi Dunbar
Michal Golas
Kris Lawless
Ian Stannard
Team Wiggins Le Col
Tom Pidkok
Mark Christian
Gabriel Kullai
Korentin Navarro
Jeyms Fuche
Samuel Jenner
Robert Skott
To'g'ridan-to'g'ri umumiy energiya
Jonatan Xivert
Lillian Calmejane
Fabien Grellier
Axel Journiaux
Bryan Nauleau
Pol Ourselin
Anjelo Tulik
Vital Concept-B&B Hotel
Kevin Reza
Pyer Rolland
Yogann Bagot
Arno Kurteil
Kris Boeckmans
Kventin Pacher
Jonas van Genechten
Vitus Pro Cycling
Scott Thwaites
Grem Briggs
Adam Kenway
Dylan Kerfoot-Robson
Kris Latham
Maykl Mottram
Alister Slater
Ayollar Tour de Yorkshire start ro'yxati
Ale Cipollini
Chloe Xosking
Romy Kasper
Soraya Paladin
Anna Trevisi
Marjolein Van't Geloof
Eri Yonamine
Bigla
Secille Urrtrup Lyudvig
Marthina Alzini Elizabeth Banks
Julie Leth
Mariya Sperotto
Sofi Rayt
Boels-Dolmans
Anna van der Breggen
Chantal Blaak
Eva Buurman
Jolien D'Hur
Amali Dideriksen
Emi Piters
Brother UK Tifosi P/B On Form
Anna Xenderson
Lea Dixon
Rebekka Durrell
Jessica Finney
Gabriella Shou
Emili Wadsworth
Kanyon-Sram
Elis Barns
Xanna Barns
Tanja Erath
Pauline Ferrand-Prevot
Ella Xarris
Krista Riffel
CCC-LIV
Marianne Vos
Valeri Demey
Jeanne Korevaar
Riejanna Markus
Ashli Mulman
Pauliena Rooiyakkers
Tomchilar
Ebbi-Mey Parkinson
Elinor Barker
Megan Barker
Anna Kristian
Eleanor Dikkinson
Elizabet Xolden
FDJ Nouvelle Aquitaine futuroskopi
Shara Gillow
Eugenie Duval
Emilia Fahlin
Victorie Guilman
Lauren oshxonasi
Greta Richioud
Hitec Products-Brik Sports
Lyusi Garner
Grace Garner
Ingvild Gaskjenn
Vita Heine
Ingrid Lorvik
Chanella Stougje
Movistar
Mavi Garsiya
Roxanne Fournier
Lorena Llamas
Eider Merinos
Lourdes Oyarbide
Alba Teruel
Mitchelton-Skott
Annemiek Van Vleuten
Greysi Elvin
Lyusi Kennedi
Sara Roy
Amanda Spratt
Moniek Tenniglo
Parkhotel Valkenburg
Lorena Wiebes
Nina Buysman
Sofi De Bur
Roxanne Knetemann
Demi Vollering
Storey Racing
Sara Stori
Elynor Backstedt
Monica Dew
Chanel Meyson
Emi Monkxaus
Kelli Merfi
Team Sunweb
Liane Lippert
Suzanne Andersen
Pernille Mathiesen
Pfayfer Jorji
Juliette Labous
Julia Soek
Team GB
Rhona Callander
Dani Rojdestvo
Anna Docherti
Lauren Dolan
Nicola Juniper
Jessica Roberts
Team Tibco
Alison Jekson
Brodi Champan
Nina Kessler
Shannon Malseed
Rozanne Slik
Loren Stivens
Trek-Segafredo
Lizzie Deignan
Odri Kordon-Ragot
Elisa Longo Borghini
Letizia Paternoster
Tayler Wiles
Rut Uinder
Valcar Cylance
Marta Kavalli
Elis Arzuffi
Elisa Balsamo
Mariya Conafalonieri
Chiara Consonni
Ilaria Sanguinetti
WNT-Rotor
Erica Magnaldi
Lisa Brennauer
Katrin Hammes
Ane Santesteban
Lea Lin Teutenberg
Lara Vieceli