Kadrda opa-singillar Gerraint Tomas va Barns, shu yilning sentyabr oyida Xarrogeytdagi poygalar oldidan har bir tadbir uchun uzun roʻyxatlar chiqarildi
2019 yilgi UCI yoʻl boʻyicha jahon chempionatida ishtirok etish uchun kurashayotgan britaniyalik chavandozlar maʼlum boʻldi. 22-dan 29-sentabrgacha Yorkshirda boʻlib oʻtadigan har bir tadbir uchun uzun roʻyxatlar Britaniya velosiped sporti milliy boshqaruv organi tomonidan eʼlon qilindi.
Qichqiriq bilan kelganlar orasida Geraint Tomas eng nufuzlisi boʻlishi mumkin, ammo Saymon Yeyts bukuvchilarning eng sevimli Mathieu van der Poelga togʻli poygada raqiblik qilish tanlovidir.
Britaniyalik WorldTour chavandozlari boy boʻlishiga qaramay, Jahon chempioni unvonini qoʻlga kiritish uchun eng koʻp maʼqul kelgani Tom Pidkok boʻlsa ham, u 23 yoshgacha boʻlgan poygada qatnashadi.
Ayollar oʻrtasidagi poygada ikkala opa-singil Barns ham esga olinadi, ikki karra Milliy chempion Elis oʻzining hozirgi ikkita britaniyalik formasiga kamalak chiziqlarini qoʻshishga intiladi. Ikkala opa-singil ham vaqt sinovi va yoʻl poygalarida qayd etilgan.
“Uyda boʻlib oʻtadigan Jahon chempionati musobaqasida qatnashish chavandozlar karerasida faqat bir marta boʻlishi mumkin boʻlgan imkoniyatdir”, dedi Britaniya velosiped sporti boʻyicha direktori Stiven Park.
Poyga boʻyicha qoʻllanmamizni shu yerda koʻrishingiz mumkin: Yorkshire 2019 Jahon chempionati – Poyga jadvali, marshrutlari va bilishingiz kerak boʻlgan barcha narsalar
British velosport boʻyicha UCI yoʻlda jahon chempionati uchun uzun roʻyxatlar
Elita erkaklar poygasi (olti kishilik jamoa)
Adam Blayt
Hugh Carthy
Gabz Culleigh
Owain Doull
Aleks Dowsett
Tao Geoghegan Xart
Metyu Xolms
Kris Lawless
Lyuk Rou
Ian Stannard
Ben Svift
Connor Swift
Geraint Tomas
Adam Yates
Simon Yates
Elita erkaklar uchun vaqt sinovi (ikkita joy)
Aleks Dowsett
Tao Geoghegan Xart
Geraint Tomas
Elita ayollar poygasi (olti kishilik jamoa)
Lizzy Banks
Elis Barns
Xanna Barns
Dani Rojdestvo
Lizzie Deignan
Rebekka Durrell
Pfayfer Georgi
Natali Grinczer
Anna Xenderson
Elizabet Xolden
Nikki Juniper
Xeyli Simmonds
Sofi Rayt
Elita ayollar vaqt sinovi (ikkita joy)
Elis Barns
Xanna Barns
Pfayfer Georgi
Elizabet Xolden
Xeyli Simmonds
U23 erkaklar oʻrtasidagi yoʻl poygasi (besh kishilik jamoa)
Stuart Balfour
Mat Bostok
Etan Xeyter
Tom Pidkok Rob Skott
Jeyk Styuart
Etan Vernon
Joi Uoker
Metyu Uolls
Fred Rayt
U23 erkaklar oʻrtasidagi vaqt sinovi (ikki oʻrin)
Etan Xeyter
Tom Pidkok
Charli Quarterman
Etan Vernon
Yunior erkaklar poygasi (besh kishilik jamoa)
Lyuis Askey
Tom Couzens
Alfi Jorj
Leo Hayter
Oliver Ris
Oli Stockwell
Tosh Teare
Ben Tulett
Maks Uoker
Sem Uotson
Junior erkaklar oʻrtasidagi vaqt sinovi (ikki oʻrin)
Leo Hayter
Oliver Nayt
Oskar Nilsen Julien
Tom Portsmut
Oliver Ris
Maks Uoker
Sem Uotson
Yunior ayollar poygasi (besh kishilik jamoa)
Elynor Backstedt
Ella Barnwell
Eluned King
Sofi Lyuis
Emi Monkxaus
Anna Shekli
Amelia Sharpe
Abi Smit
Maddie Wadsworth
Junior ayollar vaqt sinovi (ikki joy)
Elynor Backstedt
Ella Barnwell
Sofi Lyuis
Emi Monkxaus
Caitlin Peters
Amelia Sharpe
Abi Smit